Przed Tobą romantyczne spotkanie w domowym zaciszu? Do tej pory spotykaliście się na niezobowiązującym gruncie – dominowały wypady na drinka, wyjścia na kolacje, do kina czy teatru… Teraz zaś przygotowujesz się do przyjęcia partnera w swoim własnym mieszkaniu i, nie ukrywając, odrobinę się… stresujesz! Jak sprawić, aby wnętrza w błyskawicznym tempie nabrały romantycznego charakteru?

Przede wszystkim – skup się na oświetleniu. Odpowiednie światło potrafi zdziałać cuda i wykreować najbardziej niezwykły nastrój. Oczywiście, zdecydowanie zrezygnuj z mocnych żarówek i lamp – postaw na romantyczny półmrok (choć zadbaj o wystarczają widoczność – nie chcecie przecież połamać nóg i resztę wieczoru spędzić na Izbie Przyjęć), do którego stworzenia świetnie nadadzą się stylowe świeczki. Rozstaw je w strategicznych punktach mieszkania (najwięcej ulokuj na stole, w okolicach łóżka czy wanny – ale pamiętaj o ochronie przeciwpożarowej…), a jeśli zdecydujesz się na świeczki zapachowe, na Wasze zmysły zadziałają niezwykle przyjemne aromaty. Z romantycznym półmrokiem świetnie skomponują się też świeże kwiaty. Umieść w mieszkaniu kilka wazonów z delikatnymi wiązankami lub też po prostu rozsyp dookoła trochę kwiatowych płatków.

Kolejny szybki trik na romantyczną atmosferę? Nastrojowa muzyka! W tej roli świetnie sprawdzi się wszystko to, co lekkie, finezyjne i spokojne. Wypróbuj więc jazz, soul, indie czy delikatny pop, a oboje stopniowo odpłyniecie w świat romantyzmu i namiętności…

Dodaj komentarz

Post Navigation