Wiele osób najbardziej obawia się o pogodę, jednak w letnich miesiącach warto postawić specjalny namiot, który będzie ewentualnym schronieniem dla gości weselnych.

Planując wesele wiele par najbardziej obawia się o pogodę. Jednak w letnich miesiącach warto postawić specjalny namiot, który będzie ewentualnym schronieniem dla gości weselnych. Możesz zorganizować nawet ślub we własnym ogrodzie – otoczenie kwiatów i zieleni będzie naturalną dekoracją! Pary młode często wybierają klimatyczne miejsca, np. w pobliżu zabytkowego pałacyku czy starej stodoły. To znakomita okazja do zorganizowania wesela w stylu boho i rustykalnym, który będzie w iście bajkowym klimacie.

Ślub w plenerze – formalności

W plenerze możesz zorganizować nie tylko samo wesele, ale także ślub! W 2015 roku wprowadzono nowelizację ustawy, zgodnie z która możliwa jest ceremonia zawarcia związku małżeńskiego w plenerze. Para młoda musi jednak zapewnić urzędnikowi dojazd z urzędu stanu cywilnego i z powrotem oraz zapłacić stosowną kwotę 1000 zł. Konieczne jest również zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, tzn. ślub nie może odbywać się np. na wodzie oraz zadbać o godło w widocznym miejscu. Ale z pewnością niezapomniane wspomnienia są warte każdej ceny.

Dodaj komentarz

Post Navigation