Szóstego grudnia obchodzimy Mikołajki – tak powszechnie przyjęło nazywać się to święto ku czci biskupa Miry. Święty Mikołaj obecnie bardziej kojarzy się z Wigilią, ale tradycja pozostała tradycją i drobne upominki dajemy sobie też na długo przed Bożym Narodzeniem. A skoro jest to tradycyjne święto to warto zadbać o świąteczny nastrój. Co prawda nie jest to oficjalny dzień wolny od pracy, ani kościelny czas celebracji, ale w świadomości ludzi Mikołajki nadal pozostają dniem specjalnym. Specjalny dzień oznacza też specjalną okazje dla każdej kobiety – zwykle w pracy organizuje się symboliczne spotkania lub nawet małe bankiety z tej okazji. Wypada wtedy zaprezentować się nieco odświętniej. Co najlepiej założyć w ten dzień?


Na Mikołajki najbardziej czekają oczywiście dzieci, ale i dorosłym udziela się ten stan – w końcu każda okazja jest dobra do tego by cieszyć się świętować. Ponieważ każda pani posiada w domu posiada w domu też jedno duże dziecko – mowa oczywiście o partnerze, to i jemu warto zrobić w ten dzień jakiś drobny upominek. Szczegóły tego prezentu należy pozostawić już indywidualnym preferencjom każdej pani, ale faktem jest to, że piękna bielizna w Mikołajkowy wieczór może znacząco podnieść temperaturę w czas grudniowych mrozów.

Mikołajki nawiązują do świąt Bożego Narodzenia – głównie przez osobę wspominaną tego dnia, czyli Świętego Mikołaja. Tradycyjnie przyjęło się już, że jego kolor to czerwień. A zatem właśnie w czerwieni najlepiej zaprezentować się w sypialni. Czerwone biustonosze i majtki są bardzo seksowne – przez wielu panów uważane są wręcz za symbol seksapilu. Nie ma więc chyba lepszego prezentu Mikołajkowego dla ukochanego niż jego namiętna partnerka – w ładnym „opakowaniu”.

Komplet biustonosz z majteczkami Gorsenia Giuliette K191.

Można pójść nawet o krok dalej i sprawić, że do naszego „dużego dziecka” przyjdzie też w ten dzień pani Mikołajowa. Seksowny kostium śnieżynki z pewnością będzie ogromnym urozmaiceniem i niespodzianką. To jedna z wielu recept na udane Mikołajki.

W takim przebraniu Mikołajki, rozdawanie prezentów nabiera zupełnie nowego oblicza :) Na zdjęciu model Merrily Suit od Obsessive.

Ale skoro to święto jest czasem prezentów to może okazać się, że najlepsza bielizna na Mikołajki pojawi się u nas zapakowana w ozdobne pudełko. Gdyby jednak tak się nie stało, to warto zrobić sobie taki prezent samodzielnie. Nikt nie mówi, że prezenty trzeba zawsze dostawać od kogoś – w dodatku samodzielnie najlepiej dobierzemy i krój i rozmiar. Warto jednak by w ten dzień nie kupować sobie niczego tylko z racji praktycznego zastosowania – w święta należy myśleć o przyjemnościach i na Mikołajki wybrać coś wymarzonego lub niespotykanego. Warto jednak trzymać się tej świątecznej czerwieni – z pewnością przyda się ona jeszcze na okres Bożego Narodzenia i Karnawału.

Komplet Gaia Charlotte 525 świetnie nawiązuje do przedświątecznego czasu.

Jeżeli jednak nie jesteśmy fankami tego koloru, można też nawiązać do zieleni choinki. Bielizna w takim kolorze jest równie piękna – i warto dodać – nieco bardziej uniwersalna. Zresztą kolor to szczegół – ważne by radośnie i szczęśliwie przeżyć święto Biskupa z Miry! Najlepiej w pięknej, nowej bieliźnie!

Zmysłowy i kobiecy zestaw Axami Basilic to oryginalny pomysł na przedświąteczny prezent.

Dodaj komentarz

Post Navigation