mama2

Skompletowanie garderoby dla przyszłej mamy nie jest zadaniem łatwym. Szczególną uwagę należy przyłożyć tutaj do kupna biustonosza, przed którym stoi nie lada wyzwanie. Ponieważ piersi rosną i wykazują się znaczną wrażliwością, musi on zapewniać ciężarnej maksimum komfortu, a do tego być trwałym i wytrzymałym. Czym zatem kierować się podczas robienia zakupów? Na co zwracać uwagę, po jakie modele sięgać, a jakie lepiej omijać?

Ciąża to ten wymagający stan, kiedy estetyka naszej bielizny powinna przejść na dalszy plan. Oczywiście nie chodzi o to, aby się tutaj zaniedbać – producenci bielizny prześcigają się w projektowaniu coraz to wymyślniejszych wzorów, aby przyszła mama także w tym jakże pięknym, ale i trudnym niekiedy dla siebie czasie mogła zachować pełną kobiecość i cieszyć się piękną bielizną każdego dnia. Temat biustonoszy do karmienia poruszaliśmy już w poprzednim materiale. Tym razem walory estetyczne odłóżmy na bok, a weźmy pod uwagę kilka innych kwestii.

Po co sięgać?

Biustonosz ciążowy jest inwestycją w nasze dobre samopoczucie, komfort dla naszych piersi oraz nasze niezachwiane zdrowie. Dlatego jest to wydatek, na którym nie warto nigdy oszczędzać. Staniki dostępne za kilkanaście złotych powinny więc odejść w niepamięć. Sięgajmy wyłącznie po modele o świetnej jakości, patrząc uważnie na rodzaj wykorzystanych do ich produkcji tkanin. Dobrym wyborem będzie tutaj chociażby bawełna. Patrzmy także, czy stanik się nie rozciąga i jak pod naciskiem pracują jego miseczki, czy ma regulację ramiączek, współgra z naszym biustem oraz czy da się go odpiąć jedną ręką. Same odpowiedzmy sobie na pytanie, czy wygodniejsze dla nas okażą się fiszbiny, czy modele ich pozbawione. Jeśli dysponujemy małym biustem, możemy zaryzykować. Jednak panie o bardziej obfitych kształtach ryzykują niepotrzebnym obciążeniem (zbyt wątły biustonosz ciążowych piersi bowiem wygodnie nie utrzyma). Zawracajmy zatem uwagę na to, aby nasz biustonosz miał szerszy pas materiału pod miseczkami i pachami, co zapewni nam dobre podtrzymywanie biustu i lepsze dopasowanie do ciała.

Czego unikać?

Przede wszystkim szerokim łukiem omijajmy biustonosze z tkanin nieprzewiewanych i mogących powodować pocenie. Lepsze są tutaj tkaniny naturalne, dzięki którym skóra oddycha. Zwracajmy też uwagę na rodzaj miseczek – ważne, aby okalały całe nasze piersi, a nie tylko ich przód czy też dolną część. Nie powinny także spłaszczać piersi ani w żaden inny sposób ich deformować. Ponadto patrzmy na to, czy obwód jest właściwie dopasowany – dobrze zachować tu trochę luzu, ponieważ biust może jeszcze się zwiększyć. Już na samym początku wyeliminujmy z listy tradycyjne biustonosze, mocno usztywniane gąbką. Stawiajmy na modele gładkie i proste, bez zbędnych koronek oraz udziwnień. Niech nasz biustonosz będzie ładny i atrakcyjny, ale nie przesadnie ozdobny. Pamiętajmy, że biustonosz ciążowy ma przede wszystkim prawidłowo podtrzymywać piersi, które z pokarmem ważą więcej niż do tej pory. Ma zapewniać pełną wygodę kobiecie, która go nosi, nie krępować jej ruchów i sprawiać, że będzie czuła się komfortowo i pewnie.

mama2a

Dodaj komentarz

Post Navigation