8yzzd20gPrzyjście na świat dziecka praktycznie zawsze odwraca nasz świat do góry nogami. Kompletnie zmieniają się nasze priorytety i wartości, inaczej patrzymy na świat, zaś każdego dnia stajemy przed zupełnie nowymi obowiązkami i wyzwaniami. Praktycznie cała nasza aktywność staje się podporządkowana dziecku. Również w przypadku ubrań i bielizny zmienia się nasza postawa – chcemy przede wszystkim czuć się komfortowo i swobodnie, aby w każdej chwili móc zająć się potrzebami naszego dziecka. I dlatego właśnie powstał specjalny rodzaj biustonoszy – biustonosze do karmienia.

Karmienie piersią wróciło obecnie do łask, zalecają je zarówno lekarze, jak i psychologowie, gdyż w ten sposób budowana jest nie tylko odporność dziecka, ale również jego więź z matką. Biustonosz do karmienia to produkt, który pozwala praktycznie w każdym momencie dyskretnie zająć się potrzebami naszego malucha.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w biustonoszach tego typu jest dodatkowe zapięcie przy każdej miseczce, które pozwala na szybkie i dyskretne rozpięcie części biustonosza. Co ważne, zapięcia znajdują się z przodu, nie musimy więc rozpinać całego biustonosza. Wiele współczesnych modeli posiada wygodne zapięcie typu klik, które pozwala na szybkie i łatwe rozpięcie biustonosza używając do tego tylko jednej ręki (drugą możemy wówczas podtrzymywać dziecko).

Wśród różnych modeli biustonoszy przeznaczonych do karmienia znajdziemy wiele ciekawych propozycji stylistycznych i kolorystycznych. Jedne modele mają bardziej klasyczny i elegancki charakter, inne są bardziej nowoczesne i komfortowe, jeszcze inne wyróżniają się ciekawą, intensywną kolorystyką i oryginalnymi zdobieniami.

8rps928sKlasyczne biustonosze do karmienia wykonane są z bawełny, która jest naturalnym materiałem przyjaznym dla skóry. Obecnie pojawia się coraz więcej bardzo ciekawych modeli wykonanych z tworzyw sztucznych. Mają one nowoczesny charakter, są przy tym przyjemne w dotyku, wygodne i komfortowe. Co ważne, większość biustonoszy wykonanych z tworzyw sztucznych posiada bawełnianą warstwę po wewnętrznej stronie miseczek, która jest przyjazna dla skóry i nie powoduje podrażnień.

Szczególnie wrażliwe Panie mogą zdecydować się na biustonosz do karmienia bez fiszbin. Nie utrzyma on tak dobrze biustu jak biustonosz z fiszbinami, ale jest znacznie wygodniejszy i bardziej komfortowy, zaś w czasie karmienia piersią jest to szczególnie ważne.

Wśród staników do karmienia znajdziemy różne modele, które różnią się materiałem z którego są wykonane, funkcjonalnością oraz estetyką. W różnych sytuacjach możemy stawiać na inne rozwiązania – w domu możemy używać zupełnie innych modeli biustonoszy niż w sytuacjach bardziej oficjalnych. Pamiętajmy jedynie, że w czasie karmienia piersią swoboda, funkcjonalność oraz komfort są najważniejsze i to właśnie te czynniki powinny być decydującym kryterium, na podstawie którego dokonujemy wyboru biustonosza do karmienia.

Na koniec polecamy Waszej uwadze przykładowe modele biustonoszy dla mam karmiących:

Klasyczne, bawełniane biustonosze do karmienia

mama2-biustonosz-d_0      Mama-Biustonosz-d_0

Fantazyjne, nowoczesne biustonosze do karmienia

katie-biustonosz-mama-d      MM42-biustonosz-d      Mama-bella-biustonosz-d

 

One Thought on “Wygoda i funkcjonalność – biustonosze do karmienia

  1. Pingback: Jak dobrać biustonosz część III - wybierz biustonosz dla siebie – Blog misterna.pl

Dodaj komentarz

Post Navigation